Náš příběh

Náš příběh začíná v malém holandském městečku roku 1753 – zhruba ve stejné době, kdy se první kavárny stávají oblíbeným místem pro ty, kteří se chtějí sejít a popovídat si o všem, co se ten den událo. Egbert Douwes si v Joure otevřel koloniál, kde prodával především kávu, čaj a tabák. Předpokládal stejně jako jiní obchodníci v té době, že díky výhodné poloze městečka Joure se snadným přístupem k vodním cestám by jeho obchod mohl vzkvétat, a nemýlil se.

Pečeť Douwe Egberts

Původně nesl koloniál název „Bílý Vůl“,  holandsky „De Witte Os“, ale později, jak se začal obchod s kávou a čajem rozrůstat a jeho dobrá pověst se šířila, se rodina rozhodla společnost přejmenovat na „Douwe Egberts“. Podnik prosperoval tak dobře, že se jeho hlavní sídlo přestěhovalo do Utrechtu a roku 1920 byla poprvé představena ona typická červená pečeť, která je dnes nedílnou součástí loga kávy Douwe Egberts.

D.E MASTER BLENDERS 1753

V roce 1978 se společnost Douwe Egberts stala součástí mezinárodní korporace Sara Lee specializující se na potraviny a nápoje, díky čemuž pronikla na nové trhy. Inovace napomohly společnosti k  růstu a v roce 1998 došlo také k její expanzi na brazilský trh. V 90. letech 20. století se rovněž začal rychle rozrůstat trh „Out of Home“ a unikátní kávový systém Cafitesse získával čím dál více na popularitě v kancelářích, hotelích a dalších segmentech.

Díky rozhodnutí z roku 2011 oddělit mezinárodní obchod kávou a čajem od korporace Sara Lee byla nakonec v červnu 2012 u NYSE Euronext zaregistrována nová společnost, jejíž jméno spojuje minulost s budoucností - D.E MASTER BLENDERS 1753.

JACOBS DOUWE EGBERTS

V roce 2015 došlo k partnerství D.E MASTER BLENDERS 1753 a kávové části firmy Mondelez a vznikla společnost JACOBS DOUWE EGBERTS.

JDE v České republice

Počátkem 90. let se závod Balíren obchodu ve Vysočanech přeměnil na státní akciovou společnost Pražírny a balírny Praha, kterou dne 9. března 1992 koupila nizozemská firma Sara Lee/D.E., N.V. a přejmenovala ji na Balírny Douwe Egberts, a.s.. Od 1. července 2007 nesla společnost jméno Sara Lee Czech Republic, a.s.. 1. ledna 2013 byl název firmy pozměněn na Douwe Egberts Czech Republic s.r.o. a v roce 2015 na JACOBS DOUWE EGBETS CZ s.r.o. Samostatná divize JACOBS DOUWE EGBERTS Professional, která zajišťuje dodávky kávy, čaje, technologií a doplňkového sortimentu do gastro segmentu, vyvíjí svoji činnost v rámci firmy od podzimu roku 1992. Díky zahraničním investicím a know-how se naše společnost během několika měsíců stala předním dodavatelem značkové kávy a čaje na českém trhu.